ویزای D7 – ویزای بازنشستگی پرتغال (ویزای تمکن مالی)

افراد دارای تمکن مالی از جمله بازنشستگانی که قصد مهاجرت و زندگی در کشور اروپایی حوزه شنگن یعنی پرتغال را داشته باشند، می‌توانند برای مجوز اقامت یا همان ویزای بازنشستگی پرتغال که به ویزای D7 نیز مشهور است درخواست دهند و از مزیت معافیت مالیات بر درآمد ۱۰ ساله در کنار امکان اقامت در پرتغال به همراه خانواده بهره‌مند شوند.

ویزای تمکن مالی D7 و مجوز اقامت پرتغال

ویزای تمکن مالی پرتغال که به نام ویزای D7 نیز شناخته می‌شود در واقع بخشی از طرح مجوز اقامت در کشور پرتغال است.

عموما شهروندان غیراروپایی (EU و EEA و یا سوئیس) که دارای تمکن مالی و درآمد قابل قبولی بوده و قصد اقامت در پرتغال را داشته باشند، می‌توانند در این طرح شرکت کنند. لازم به ذکر است که مجوز اقامت صادر شده دارنده آنرا از داشتن فعالیت و کار حرفه‌ای در پرتغال منع نمی‌کند.

برهمین اساس، این طرح یکی از بهترین جایگزین‌های ویزای طلایی پرتغال برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد زندگی در پرتغال را برای بازه‌ای طولانی مدت دارند.

تنها بعد از تکمیل مجموعه‌ای از درخواست‌های اقامت از کنسولگری پرتغال، درخواست برای ویزای تمکن مالی و مجوز اقامت D7 ممکن خواهد بود. زمانی که این ویزا برای متفاضی صادر شود، خانواده درجه یک وی نیز بنابر قوانین اتحاد خانواده، امکان ورود به کشور پرتغال و استفاده از مزایای این طرح را خواهند داشت.

مجوز و ویزای بازنشستگی D7 پرتغال به شکل کارت شناسه در اندازه کردیت کارت بانکی صادر می‌شود ( مشابه ویزای طلایی است و در سیستم مرکزی شنگن ثبت می‌گردد و بدین واسطه به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن سفر کند).

به طور کلی ویزای تمکن مالی D7 پرتغال برای دو دسته از متقاضیان زیر مناسب است:

 • شهروندان خارجی بازنشسته
 • شهروندان خارجی که به واسطه درآمد اموال منقول و غیرمنقول، مالکیت معنوی و یا برنامه‌های مالی زندگی می‌کنند

ویزای بازنشستگی پرتغال

مزایای ویزای بازنشستگی پرتغال – D7

در قیاس با ویزای طلایی پرتغال، گذراندن پروسه ویزای تمکن مالی D7 به مراتب سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است و در عین حال دارنده آن را از مزایای زیر بهره‌مند می‌کند:

 • امکان ورود و گردش رایگان و دائمی به ۲۶ کشور عضو حوزه شنگن
 • داشتن آزادی برای زندگی در پرتغال و در صورت تمایل داشتن شغل و کسب و کاری حرفه‌ای
 • امکان تبدیل شدن ساکن non-habitual residentپرتغال برای اهداف مالیاتی( مالیات بسیار کم و یا عدم نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد برای مدت ۱۰ سال برای اغلب درآمدهای خارجی، برای درآمدهای بازنشستگی، سود سهام، منافع مالی، مزایا و امتیازها و درآمد از املاک خارجی)
 • دسترسی به سایر حقوق اقامت پرتغال از جمله تحصیلات، شناسایی مدارک و مهارت‌ها، خدمات درمانی، امنیت اجتماعی، حمایت از اتحادیه‌های صنفی، قانون و دادگاه‌ها.
ادامه  راحت ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن کدام است

شرایط موردنیاز مجوز اقامت و ویزای بازنشستگی پرتغال

متقاضیان دارای مجوز اقامت و ویزای تمکن مالی D7 پرتغال در صورتی که برای ۲سال متوالی در پرتغال حضور نداشته باشند و یا براساس تصمیمات دولتی از کشور اخراج شوند، از امکان زندگی و اقامت دائم در پرتغال محروم خواهند شد.

اما پروسه درخواست مجوز اقامت و ویزای بازنشستگی D7 شامل مراحل زیر می‌شود:

مرحله اول: داشتن حساب بانکی و مسکن در پرتغال

متقاضی ویزای تمکن مالی D7 باید به عنوان بخشی از برنامه مجوز اقامت این کشور، موارد زیر را به انجام برساند:

 • بازکردن حساب بانکی در پرتغال
 • ایجاد امکان اسکان طولانی‌مدت در پرتغال ( با خرید، اجاره و یا قرض گرفتن یک ملک)
 • درخواست آنلاین مجوز و ویزای اقامت پرتغال و قرارملاقات مصاحبه در کنسولگری پرتغال

مرحله دوم: درخواست ویزا در سفارت و کنسولگری پرتغال

شرایط موردنیاز هر کنسولگری ممکن است متغیر باشد، اما در حالت کلی مصاحبه سفارت پرتغال نیازمند مدارک زیر است:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار ۴ تا ۶ماهه
 • دو قطعه عکس رنگی سایز پاسپورت
 • ارائه و بیان دلایل اخذ اقامت پرتغال
 • تصدیق سیاست بیمه درمانی و دریافت آن ظرف ۹۰ روز از گذشت حضور شما در پرتغال
 • سوءپیشینه پلیس
 • اسناد داشتن اقامتگاه مسکونی در پرتغال( اجاره‌نامه، دریافت وام ملکی و غیره)
 • مدارک اثبات تمکن مالی کافی و در دسترس در پرتغال (حساب بانکی دارای گردش قابل قبول)
 • اسناد اثبات کننده برخورداری از درآمد منطقی و پیوسته بازنشستگی

مرحله سوم: درخواست مجوز اقامت در پرتغال

عموما یک ویزای خاص همانطور که در بالا به آن اشاره شد، برای ورود به پرتغال و درخواست مجوز اقامت و ویزای تمکن مالی D7 مورد نیاز خواهد بود.

این ویزای به خصوص به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا برای دوبار به پرتغال وارد شود و تا ۴ماه در این کشور اقامت داشته باشد. زمانی که در پرتغال هستید، باید مدارک زیر را برای درخواست مجوز و ویزای بازنشستگی D7 ارائه دهید:

 • پاسپورتی به همراه ویزای special که توسط کنسولگری صادر شده باشد
 • مدارک اثبات کننده توانایی مالی کافی و محل اقامت و سکونت دائمی در پرتغال، همانگونه که به سفارت ارائه شده است
 • بیمه‌نامه درمانی در صورت خریداری آن در پرتغال
 • سایر مدارک پرتغالی که وکیل شما امکان دریافت آنها را به نیابت از شما خواهد داشت
ادامه  مدت اعتبار ویزای شینگن و مهمترین نکات آن

دریافت ویزای بازنشستگی پرتغال

چگونه ویزای بازنشستگی پرتغال یا همان ویزای D7 را تمدید کنیم؟

به عنوان بخشی از برنامه مجوز اقامت پرتغال، ویزای تمکن مالی D7 باید در پایان سال اول حضور دارنده آن در پرتغال و سپس برای هر دو سال بعد از آن تمدید شود. در ادامه با انجام یک آزمون ابتدایی زبان پرتغالی، دارنده مجوز و ویزای بازنشستگی D7 امکان درخواست اقامت دائم و یا حق شهروندی را در پایان سال پنجم حضور خود در پرتغال خواهد داشت.

حداقل مدت زمان اقامت مورد نیاز در پرتغال چقدر است؟

به جز موارد شخصی و دلایل حرفه‌ای قابل توجیه، از دارنده مجوز اقامت موقت( نظیر ویزای بازنشستگی D7 پرتغال و ویزای طلایی) انتظار می‌رود که در مدت زمان اعتبار مجوز اقامت، برای بیش از ۶ ماه متوالی و یا ۸ ماه غیرمتوالی از پرتغال دور نباشد.

اما  این قانون برای دارنده مجوز اقامت دائم پرتغال به ۲۴ ماه پیوسته و یا ۳۰ ماه ناپیوسته در یک بازه ۳ساله افزایش می‌یابد.

حداقل تمکن مالی تعیین شده برای متقاضی دریافت ویزای بازنشستگی D7 پرتغال چقدر است؟

بنابر قوانین دولت پرتغال، متقاضی باید طبق شرایط زیر توانایی اثبات برخورداری از تمکن مالی کافی برای اقامت حداقل ۱۲ ماهه و اولیه خود در پرتغال را داشته باشد:

 • متقاضی اصلی: ۱۰۰ درصد حداقل دستمزد فعلی که برابر با ۶۳۵ یورو در ماه و یا ۷۶۲۰ یورو در سال باشد
 • فرد دوم و یا سایر افراد بزرگسال همراه: ۵۰ درصد از حداقل دستمزد فعلی که برابر با ۳۱۸ یورو در ماه و یا برخورداری از ۳۸۱۶ یورو در سال است
 • کودکان، افراد زیر ۱۸ سال و کودکان بیش از حد وابسته: ۳۰ درصد ازحداقل دستمزد فعلی که برابر با ۱۹۱ یورو در ماه و یا ۲۲۹۲ یورو در سال است

این پروسه از دو مرحله تشکیل می‌شود: نخستین مرحله مربوط به سفارت پرتغال در محل زندگی متقاضی است و دومین مرحله توسط سازمان خدمات خارجی و مرزی SEF در پرتغال انجام می‌گیرد.

ویزای تمکن مالی D7 به دارنده آن امکان دریافت مجوز اقامت یکساله در پرتغال را می‌دهد، سپس این مجوز برای مدت ۲سال و در نهایت ۵سال تمدید شده و در آخر دارنده این مجوز امکان دریافت اقامت دائم و حق شهروندی را خواهد داشت.

لازم به ذکر است که حداقل میزان اقامت در پرتغال از طریق این نوع از ویزا برابر با ۶ماه متوالی و یا ۸ ماه غیرمتوالی است.

ادامه  انواع ویزای هلند و شرایط دریافت

تمکن مالی ویزای بازنشستگی پرتغال

موقعیت NHR در پرتغال

این وضعیت مالیاتی برای شهروندان پرتغالی و شهروندان خارجی است که به طور قانونی در پرتغال اقامت داشته و شرایط زیر را دارا هستند:

 • طی ۵سال گذشته به عنوان ساکن پرتغال محسوب نشده است
 • بخاطر اقامت بیش از ۱۸۳ روز پیوسته و یا غیرپیوسته در یک بازه ۱۲ماهه و در شروع و یا پایان سال مربوطه، ساکن پرتغال محسوب می‌شود
 • در مواقع حضور کوتاه‌مدت در پرتغال، داشتن مسکن در یک بازه ۱۲ماهه برای نگهداری و استفاده به عنوان محل زندگی فرض می‌شود

شهروندان خارجی که برای ورود به پرتغال نیازمند ویزا و برای اقامت نیاز به مجوز دارند، باید این مراحل را از قبل انجام دهند.

افرادی که تصمیم به زندگی در پرتغال را دارند، می‌توانند برای موقعیت NHR به منظور دلایل کاری و یا اهداف بازنشستگی درخواست دهند؛ در عین حال، شهروندان پرتغالی نیز که پس از اقامت در کشوری دیگر طی ۵سال گذشته قصد بازگشت به پرتغال را دارند، امکان استفاده از این طرح را دارند.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که دارندگان وضعیت NHR پس از گذشت ۱۰ سال متوالی از شرایط زیر برخوردار می‌گردند:

 • معافیت مالیاتی از حقوق بازنشستگی خارجی، خویش‌فرما، درآمد املاک و مستغلات و یا مالکیت صنعتی و معنوی
 • کاهش نرخ مالیات در صورت انجام فعالیتهایی با ارزش افزوده بالا در پرتغال ( ۲۰ درصد برای مشاغل مستقل و خویش‌فرما و ۲۸ درصد برای درآمدهای ملکی و سرمایه‌گذاری)

سازمان SEF ویزای بازنشستگی پرتغال

هزینه و زمان ویزای تمکن مالی D7

عموما آماده‌سازی و بررسی مدارک چیزی در حدود یک ماه زمان می‌برد، چنانچه تمامی مراحل توسط متقاضی به خوبی و با دقت انجام شده باشد، پروسه نتیجه‌گیری پرونده تا حداکثر۶۰ روز زمان خواهد برد. اما در صورتی که متقاضی تمامی مدارک موردنیاز را ارسال نکرده باشد و یا فرم درخواست به درستی تکمیل نشده باشد، زمان بررسی پرونده بسیار طولانی خواهد شد، در این مواقع کنسولگری متقاضی را باخبر کرده و حتی ممکن است برای انجام مصاحبه، برطرف کردن نواقص و یا شفاف‌سازی موارد، وی را فراخوانی کند.

زمان دریافت مجوز اقامت به مکان مورد نظر متقاضی برای اقامت در پرتغال ارتباط زیادی دارد. برای مثال هماهنگی برای شهرهای لیسبون و پورتو به دلیل وجود درخواست‌های متعدد ممکن است از طرف سازمان SEF تا ۱۲۰ روز به طول بیانجامد؛ اما زمان انتظار متقاضیان حومه شهر و یا شهرهای با محبوبیت کمتر چیزی در حدود ۱۵ روز است.

همچنین هزینه درخواست مجوز اقامت از سازمان SEF پرتغال برای هر نفر ۳۸ یورو است.

پاسخی بگذارید

بستن منو

medyum php shell, shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri