انواع ویزای هلند و شرایط دریافت

ویزای هلند یا همان ویزای شینگن مجوزی است که از یک مهر و برچسب در پاسپورت تشکیل شده و به طور معمول به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا برای بازه و مدت زمان محدودی در خاک هلند و حوزه شنگن اقامت داشته باشد.

عموما شهروندان بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران برای حضور در هلند و بازدید از این کشور زیبای اروپایی نیازمند دریافت نوع متداول ویزای شنگن هلند (ویزای کوتاه‌مدت شینگن یا ویزای تایپ C) هستند.

ویزای شنگن هلند به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا زمان اعتبار ویزا از تمامی کشورهای این حوزه ارزشمند و معروف نظیر استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۶ماهه بازدید نماید.

این بدین معنی است که در اغلب موارد، شما با دریافت ویزای شینگن هلند مجاز به سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز هستید.

ویزای شنگن هلند

مراحل درخواست ویزای هلند

 • اطلاع از نوع ویزای درخواستی هلند
 • اطلاع از اینکه از چه طریقی باید درخواست خود را ارسال کنید
 • اطلاع از زمان مناسب ارسال درخواست
 • تعیین وقت سفارت یا کارگزاری ویزا
 • تکمیل صحیح اطلاعات فرم درخواست ویزا
 • آماده‌سازی و جمع‌آوری مدارک موردنیاز سفارت
 • حضور در کنسولگری و یا کارگزاری (انجام مصاحبه در صورت نیاز)
 • پرداخت هزینه خدمات و درخواست ویزای هلند

یکی از مواردی که در مراحل بالا به آن اشاره‌ای نکردیم، چک کردن نیاز یا عدم نیاز به دریافت ویزای هلند برای ورود به این کشور است، این بدین خاطر است که به استثنای شهروندان حوزه شنگن، اتحادیه اروپا EU، منطقه اقتصادی اروپا EEA، سوئیس و برخی از کشورها نظیر انگلیس، قبرس، رومانی و ایرلند، بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران بنابر ملیت، مدت زمان اقامت، قصد از سفر و معیارهای دیگر نیازمند دریافت یکی از انواع ویزای هلند خواهند بود.

البته در صورتی که بخواهید برای بیش از ۹۰ روز در هلند اقامت داشته باشید، حتی اگر شهروند کشوری باشید که برای ورود به هلند نیاز به دریافت ویزا ندارد(شهروندان اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس تنها نیاز به ثبت‌نام در دفاتر محلی دارند)، باز هم باید برای ویزای بلند‌مدت هلند که به نام مجوز اقامت موقت MVV مشهور است، اقدام نمایید.

انواع ویزای هلند

شما نیازمند این هستید تا بنابر مدت زمان و هدف از سفر و متناسب با شرایط خود برای یکی از انواع ویزای هلند زیر درخواست دهید:

 • ویزای توریستی هلند
 • ویزای بیزینس و تجاری هلند
 • ویزای کار هلند
 • ویزای خدمات درمانی هلند
 • ویزای بازدید از اقوام و دوستان
 • ویزای ترانزیت
 • ویزای بازگشت RETURN
 • ویزای اعضای خانواده اروپایی EA/EEA
 • ویزای ماموریت رسمی
 • ویزای نمایشگاه تجاری
 • ویزای مسابقات ورزشی
 • ویزای کارائیب
 • ویزای بلند‌مدت MVV (تحصیلی)
 • ویزای بعد از فرجام‌خواهی (کوتاه‌مدت)

از آنجایی که شرایط و الزامات و مدارک ویزا متغیر است، دانستن اینکه باید برای چه نوعی از ویزای هلند درخواست دهید، از اهمیت زیادی برخوردار است. بر همین اساس در ادامه به بررسی کوتاه انواع ویزای هلند می‌پردازیم.

انواع ویزای شنگن هلند

ویزای توریستی هلند

یکی از متداول‌ترین انواع ویزای شنگن کوتاه‌مدت هلند ویزای توریستی این کشور است که تنها برای تفریح، گذراندن تعطیلات،گشت و گذار و مواردی از این قبیل صادر می‌گردد و در صورتی که متقاضی با در دست داشتن این نوع از ویزا قصد انجام فعالیت کاری و تجاری و یا وظایف رسمی و شرکتی را داشته باشد، باید برای نوع دیگری از ویزای هلند درخواست دهد.

ویزای تجاری و بیزینس هلند

این نوع از ویزای شنگن کوتاه‌مدت هلند همانطور که از نامش پیداست برای شرکت در فعالیتی تجاری از جمله شرکت در جلسات، کنفرانس‌ها و یا دوره‌های کارآموزی در هلند صادر می‌گردد. به بیانی دیگر ویزای تجاری هلند برای آن دسته از متقاضیانی است که پولی بابت کارمزد از نهادها و سازمان‌های داخل هلند دریافت نکنند.

در صورتی که متقاضی قصد به عهده گرفتن کاری به همراه حقوق در هلند را داشته باشد، نیازمند دریافت مجوز کار خواهد بود.

ویزای شنگن ترانزیت هلند

ویزای ترانزیت هلند

ویزای ترانزیت فرودگاهی تایپ A به صورت محدود بوده وبرای عبور از محدوده ترانزیت فرودگاهی حوزه شنگن صادر می‌شود، اما دارنده آن هیچگونه حقی برای ورود به خاک کشور و حوزه شنگن را ندارد.

ادامه  راحت ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن کدام است

به بیانی دیگر، شما می‌توانید با ویزای ترانزیت فرودگاهی بدون اینکه محدوده فرودگاه را ترک کنید، پرواز خود را در بخش فرودگاهی هلند عوض کرده و به سمت مقصد خود در خارج از این حوزه حرکت کنید.

بنابر قوانین دولت هلند، شهروندان کشورهای افغانستان، کنگو، اتیوپی، نیجریه، سومالی، بنگلادش، اریتره، غنا، ایران، عراق، پاکستان، سریلانکا، گینه، گینه بیسائو، نپال، سودان، سوریه، سودان جنوبی، کوبا و سیرالئون برای عبور از حوزه فرودگاهی هلند و بلژیک ملزم به دریافت ویزای ترانزیت هستند.

در صورتی که مسیر ترانزیت شما درمحدوده شنگن دارای بیش از ۲ توقف باشد، حتی در صورتی که محدوده فرودگاه را به هنگام جا به جایی پرواز ترک نکنید، نیازمند دریافت ویزای شنگن تایپ C خواهید بود.

برای مثال چنانچه مسیر حرکتی شما از تهران به پاریس، سپس فرانکفورت و بعد شیکاگو باشد، نیاز به ویزای شنگن نوع C به جای ویزای ترانزیت خواهید داشت.

اگر نام شما در لیست افراد ملزم به دریافت ویزای ترانزیت آمده باشد، اما دارای یکی از شرایط زیر باشید، نیازی به ویزای ترانزیت نخواهید داشت:

 • دارای ویزا و یا مجوز اقامت کشوری در حوزه شینگن، اتحادیه و یا منطقه اقتصادی اروپا باشید
 • از ویزای دارای اعتبار کانادا، ژاپن و یا آمریکا برخوردار باشید
 • دارای مجوز اقامتی باشید که برگشت شما را به آندورا، سن‌مارینو، کانادا، ژاپن و یا ایالات متحده آمریکا تضمین کند
 • یکی از اعضای خانواده شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس باشید
 • دارای پاسپورت دیپلماتیک باشید
 • دارای پاسپورت رسمی و یا خدماتی Service باشید
 • مشغول انجام وظیفه درهواپیما و یا دارای شهروندی کشور عضو پیمان ICAO باشید

سفر با ویزای شنگن هلند

ویزای Return هلند

این نوع از ویزای هلند برای آن دسته از متقاضیان خارجی است که مجوز اقامت بلندمدت و دائم پادشاهی هلند را دریافت کرده‌اند، اما بنابر دلایلی کارت ملی و اقامت خود را گم کرده، مورد سرقت قرار گرفته‌اند و یا تاریخ اعتبار آن منقضی شده است.

بر همین اساس، متقاضیان این نوع از ویزای هلند باید شواهد قانع کننده و موجهی را برای اثبات ادعای خود و قرار گرفتن در این دسته ارائه دهند.

چنانچه شامل شرایط بالا نیستید و قصد دارید برای بیش از ۹۰ روز در هلند اقامت داشته باشید، باید از طریق سفارت این کشور برای ویزای بلندمدت هلند اقدام کنید.

ویزای اعضای خانواده اروپایی EA/EEA

متقاضیانی که قصد سفر به هلند و بازدید اقوام و دوستان از جمله دوست‌پسر یا دوست‌دختر خود را دارند، باید برای این نوع از ویزای هلند درخواست دهند.

از این رو متقاضی باید یک کپی استاندارد از دعوت‌نامه و مدرک تضمین (garantstellingsbrief) که توسط کنسولگری و شورای هلندی صادر و مهر شده را به همراه مدارک خود ارائه نماید. زمانی که سند تضمین توسط شهرداری هلند  تکمیل، مهر و امضا شد، می‌توان آنرا به طرق مختلفی از جمله فکس، دستگاه اسکن و یا ایمیل برای متقاضی ویزای هلند در ایران ارسال نمود.

اما چنانچه میزبان هلندی در حال زندگی در ایران باشد، نیازی به ارسال دعوت‌نامه استاندارد و مدرک تضمین نخواهد بود. به جای آن می‌توان این فرم را دانلود کرد و امضای میزبان هلندی توسط سفارت و کنسولگری هلند قانونی و رسمی خواهد شد. بر همین اساس شما باید برای قانونی و رسمی‌سازی امضای میزبان نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام کنید.

بنابر قوانین، همسر و فرزندان وابسته فردی با ملیت اتحادیه اروپا، زمانی که قصد بازدید از وطن خود را داشته باشند، مشمول معافیت از پرداخت هزینه ویزا و ارسال مدارک مالی و پشتیبان کمتر نمی‌شوند.

برای مثال، زمانی که یک ایرانی با شخصی هلندی ازدواج کند و قصد بازدید از هلند را به عنوان مقصد اصلی خود داشته باشد، باید بدون استثناء تمامی مدارک موردنیاز و قید شده در وب‌سایت وی اف اس گلوبال را تهیه و ارسال نماید.

ویزای شنگن هلند پیوستن به خانواده

ویزای نمایشگاه تجاری هلند

همانطور که از نام این نوع از ویزای کوتاه‌مدت پیدا است، ویزای trade fairs برای آن دسته از متقاضیانی است که می‌خواهند برای شرکت در نمایشگاهی تجاری به هلند سفر کنند. این ویزا دارنده آن را قادر می‌سازد تا برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۶ماهه از هلند و سایر کشورهای این حوزه بازدید نماید.

ادامه  ویزای D7 - ویزای بازنشستگی پرتغال (ویزای تمکن مالی)

ویزای ماموریت رسمی هلند

نوع دیگری از ویزای کوتاه‌مدت شنگن با نام official mission برای آن دسته از افرادی است که با هدف انجام ماموریتی رسمی و دولتی پا به خاک هلند می‌گذارند.

ویزای مسابقه ورزشی هلند

این ویزای شنگن کوتاه‌مدت مناسب متقاضیانی است که قصد دارند در یک بازه حداکثر ۹۰ روزه در رویداد و مسابقه‌ای ورزشی در هلند شرکت داشته باشند.

ویزای کارائیب هلند

کشور پادشاهی هلند از چندین بخش در منطقه کارائیب نیز تشکیل شده که شامل موارد زیر می‌گردند:

 • آروبا
 • کورسائو
 • سنت‌مارتین
 • جزایر بونیر
 • صبا
 • سنت یوستیشس (استیشیا)

آرویا، کورسائو و سنت‌مارتن کشورهای مستقل و خودمختار این پادشاهی محسوب می‌شوند. بونیر، سنت‌ بوستیشس  و صبا که مجموعا به عنوان جزایر BES به شمار می‌روند، شهرداری‌های ویژه هلند بوده و بخش کارائیب هلند را تشکیل می‌دهند. از این رو شما باید برای بازدید از بخش‌های مختلف کارائیب هلند اقدام به دریافت ویزای کوتاه‌مدت این منطقه نمایید.

ویزای بلند‌مدت MVV هلند

چنانچه قصد حضور در هلند برای بیش از ۹۰ روز را داشته باشید، ملزم به درخواست ویزای بلندمدت MVV هستید. البته به همراه آن باید از سازمان IND برای مجوز اقامت نیز اقدام نمایید. بنابر اطلاعات کارگزاری وی اف اس هلند، شما و یا اسپانسر مالی‌تان این امکان را دارید تا به طور هم‌زمان برای ویزای MVV و مجوز اقامت درخواست کنید که به آن اصطلاحا پروسه TEV گفته می‌شود.

در صورتی که این پروسه را شروع کنید، یک شماره اختصاصی V دریافت خواهید کرد که برای احراز هویت توسط سازمان IND و سازمان‌های همکار مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این شماره در مکاتبات فهرست و لیست شده و در پشت مدارک اقامتی چاپ می‌گردد.

لازم به ذکر است که بنابر اطلاعات وب‌سایت masterportal، برای اهداف تحصیل کوتاه‌مدت حداکثر ۳ماهه و یا اهداف آموزشی و تحصیلی بلند‌مدت نیز نیاز به دریافت مجوز اقامت VVR و ویزای MVV هلند خواهید داشت.

برای درخواست این نوع از ویزا باید به جای کارگزاری وی اف اس گلوبال از سفارت هلند وقت بگیرید و پروسه درخواست ویزای هلند را از این کنسولگری پیگیری نمایید.

ویزای شنگن هلند MVV

ویزای کوتاه‌مدت After Appeal (پس از اعتراض)

این نوع از ویزای هلند برای آن دسته از متقاضیانی است که با فرجام آنها موافقت شده است، از این رو نیازی به تعیین وقت سفارت برای این نوع از ویزا نیست و متقاضیان می‌توانند از یکشنبه تا پنج‌شنبه بین ساعت‌های ۸ صبح تا ۱۵ به کارگزاری خدمات ویزا قدم بگذارند.

در صورتی که بخواهید به بیش از یک کشور حوزه شنگن سفر کنید

چنانچه بخواهید به بیش از یک کشور حوزه شنگن سفر کنید، باید از قوانین زیر تبعیت نمایید:

 • از کارگزاری خدمات ویزا و سفارت همان کشوری که قصد دارید بیشترین زمان سفر خود را در آن بگذرانید، درخواست ویزای شنگن خود را ارسال نمایید.
 • چنانچه طبق برنامه سفر، زمان اقامت شما در چند کشور با یکدیگر برابر باشد، باید از سفارت کشوری که ورود و نخستین توقف شما در آنجا است اقدام کنید.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که معمولا آفیسر سفارت با در نظرگرفتن ملیت متقاضی، سوابق سفر و برخی دیگر از معیارها، حداکثر بازه زمانی و تعداد مجاز ورود متقاضی به حوزه شنگن را تعیین می‌کند.

برای مثال ویزای هلند شهروندی ایرانی که دارای سابقه سفر قبلی به حوزه شنگن نیست در اغلب مواقع به جای مولتی (چندبار ورود)، به صورت سینگل (یکبار ورود) و بر طبق برنامه سفر با اعتباری محدود (بین ۷ تا ۱۴ روز) صادر می‌گردد.

به بیانی دیگر، حالت پیش‌فرض صدور ویزای شنگن با اعتبار ۹۰ روزه و یا بیشتر و امکان چندین باره سفر و ورود به کشورهای حوزه شنگن (اصطلاحا ویزای مولتی) تنها در صورت واجد شرایط بودن متقاضی و صلاحدید آفیسر سفارت میسر می‌شود.

زمان ارسال درخواست ویزای هلند

به طور معمول پروسه ارزیابی درخواست ویزای هلند چندین هفته زمان می‌برد، از این رو باید با در نظر گرفتن زمان آماده‌سازی مدارک، تعیین وقت سفارت و حضور در محل کارگزاری و سفارت هلند، از حداکثر ۶ ماه قبل از زمان سفر و یا حداقل ۴ تا ۸ هفته پیش از زمان سفر برای پروسه درخواست ویزای این کشور اروپایی اقدام نمایید.

ادامه  مدت اعتبار ویزای شینگن و مهمترین نکات آن

بر همین اساس، شما باید برای انواع ویزای کوتاه‌مدت هلند از طریق وب‌سایت کارگزاری وی اف اس گلوبال اقدام به تعیین قرار ملاقات آنلاین و پیگیری پروسه درخواست ویزای شنگن بنمایید.

اما برای درخواست ویزای بلندمدت هلند باید از طریق سفارت این کشور برای تعیین وقت سفارت این کشور اقدام نمایید.

درخواست ویزای شنگن هلند وی اف اس

مدارک موردنیاز ویزای هلند

درخواست هر یک از انواع ویزای هلند نیازمند آماده‌سازی و ارائه مدارکی است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم،اما پیش از هر چیز باید به این موضوع توجه داشته باشید که تمامی مدارکی که باید در زمان حضور در کارگزاری خدمات ویزا و یا سفارت تحویل دهید، میبایست توسط دارالترجمه رسمی به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا هلندی ترجمه شده و به غیر از نسخه اصلی دارای کپی باشد.

 • فرم درخواست تکمیل و امضا شده ویزا
 • دو عکس جدید و رنگی قطع پاسپورت با پس‌زمینه سفید
 • پاسپورتی با حداقل ۶ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه خالی
 • کپی صفحات اصلی پاسپورت
 • کپی پاسپورت‌های قبلی در صورت وجود برچسب ویزای با ارزش(به عنوان اثبات سابقه سفر)
 • بیمه مسافرتی بین‌المللی با حداقل ۳۰ هزار یورو پوشش خدمات درمانی در حوزه شنگن
 • رزرو و واچر هتل
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • برنامه سفر دقیق و موجه مطابق با زمان رفت و برگشت
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • ریز و گردش حساب ۳ تا ۶ ماهه اخیر متقاضی
 • اصل و کپی سایر مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی
 • مدارک مالی و ملکی اثبات کننده توان مالی متقاضی (برخورداری از حداقل ۳۴ یورو به ازای هر روز حضور در هلند)
 • سوابق بیمه
 • مدارک اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
 • گواهی اشتغال به کار (قرارداد کاری، جواز و پروانه کسب، روزنامه رسمی)
 • مدارک ازدواج (در صورت وجود)
 • برگه مرخصی سربرگ‌‌ دار و رسمی امضا شده توسط کارفرما
 • رسید پرداخت هزینه خدمات کارگزاری و درخواست ویزای شنگن
 • دعوت‌نامه (در صورت وجود)
 • نامه تضمین درآمد و حمایت مالی (اسپانسرشیپ) مهمان توسط میزبان (در صورت وجود)
 • مدارک و ریز حقوق بازنشستگی (در صورت وجود)

به هنگام حضور در مرکز کارگزاری خدمات ویزا و یا سفارت هلند، ممکن است بنابر نوع ویزا و صلاحدید آفیسر پرونده مصاحبه‌ای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ای از شما گرفته شود که در آن به طور معمول سوالاتی درباره قصد و مدت زمان سفر، وضعیت کار و تحصیل، تاهل، وضعیت مالی و مواردی از این قبیل از شما پرسیده می‌شود.

هزینه ویزای شنگن هلند

هزینه ویزای هلند و خدمات کارگزاری

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت وی اف اس گلوبال هلند، هزینه خدمات کارگزاری برای هر نفر ۲۸ یورو بوده و طبق آخرین بروزرسانی قوانین ویزای شنگن در سال ۲۰۲۰، هزینه ویزای هلند به شرح زیر است:

ویزایورو
ویزای شنگن معمولی بزرگسال۸۰
ویزای شنگن خردسالان ۶ تا ۱۲ سال۴۰
ویزای شنگن شهروندان ارمنستان،آذربایجان، کوزوو، روسیه، اکراین۳۵
ویزای کارائیب۳۵

اما هزینه درخواست ویزا و سایر خدمات سفارت هلند نظیر کارت شناسایی متفاوت بوده که می‌توانید از طریق این لینک از آن باخبر شوید.

نکات مهم ویزای هلند

 • تمامی مدارک سفر باید تا ۲۰ روز پیش از وقت مصاحبه برای سفارت یا کارگزاری ارسال گردد
 • در روز مصاحبه همراه داشتن نامه تائیدیه وقت سفارت الزامی است
 • برای انجام مصاحبه، ارائه مدارک، انجام انگشت‌نگاری بیومتریک و سایر امور مربوط به پروسه درخواست ویزا، حضور فرد در مرکز کارگزاری الزامی است
 • پس از گذشت ۳ هفته کاری، امکان پیگیری وضعیت درخواست ویزای هلند از طریق ایمیل و یا این لینک وجود دارد
 • برای دریافت پاسپورت و ویزای هلند، فرد می‌تواند با در دست داشتن کارت شناسایی و رسید پرداخت هزینه‌های ویزا از یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل کارگزاری و یا سفارت حاضر شود
 • به علت مشکلات ویروس کرونا، کارگزاری خدمات ویزای وی اف اس گلوبال در تهران از ۱۸ مارچ ۲۰۲۰ تا ۲۴ آپریل ۲۰۲۰ تعطیل است.(ممکن است زمان تعطیلی در صورت برطرف نشدن مشکل ادامه پیدا کند)

پاسخی بگذارید

بستن منو

medyum php shell, shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri