صدور مستر کارت فیزیکی به نام با افتتاح حساب بانکی بین المللی

ممکن است موارد متعددی برای هر فردی پیش بیاید که احساس نیاز به داشتن حساب بانکی بین‌المللی و کردیت‌کارت فیزیکی پیدا می‌کند. از استفاده از تخفیف‌های جذاب اینترنتی فروشگاه‌های بزرگی نظیر آمازون گرفته تا پرداخت آنلاین بلیط پرواز و هتل در خارج از کشور یا حتی خرید حضوری از فروشگاه‌های خارجی و دریافت ارز از دستگاه‌های عابر بانک در سراسر دنیا، همگی مستلزم داشتن یک حساب بانکی بین‌المللی و داشتن ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی و به نام شماست.

اینکه بتوانید در هر موقعیتی میزان قابل توجهی دلار یا یورو در داخل یک کارت بانکی به همراه داشته باشید و بتوانید از آن بدون دغدغه و نگرانی در هر جای دنیا استفاده کنید، بسیار ارزشمند و کاربردی خواهد بود.

متاسفانه به دلایل مختلف، سیستم بانکداری ایران طی چند دهه گذشته ارتباط بسیار ضعیفی با سایر بانک‌های دنیا داشته و نبود تعامل موثر موجب شده تا هیچ یک از کردیت‌کارت‌های خارجی در داخل ایران کار نکند و بالعکس کارت‌های بانکی عضو شتاب ایرانی عملا در خارج از مرزهای ایران بلا استفاده و بی‌ارزش باشد.

بر همین اساس، قصد داریم تا در ادامه درباره راه حل این مشکل بزرگ یعنی افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و نحوه صدور مستر کارت فیزیکی و به نام برای شهروندان ایرانی، توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

مستر کارت و ویزاکارت

اطلاعات کلی مسترکارت و ویزاکارت

بنابر اطلاعات وب‌سایت Investopedia ویزاکارت و مستر کارت دو شرکت اصلی و بزرگ کارت اعتباری در آمریکا به شمار می‌روند، این شرکت‌ها به صورت مستقیم کارت‌های بانکی را صادر نمی‌کنند بلکه در اغلب موارد، برخی شرکت‌های خرده‌فروش، سایر بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری این کار را انجام می‌دهند.

از این رو به طور معمول موسسه مالی و یا بانک صادر کننده ویزاکارت و یا مسترکارت شرایط و قوانینی نظیر نرخ بهره، جوایز، هزینه‌ها و غیره را تعیین می‌کنند و در واقع شرکت‌های اصلی ویزاکارت و مستر کارت برای پذیرش کارت‌های بانکی از کسب و کارهای مختلف، تجار و بازرگانان به عنوان روش پرداخت، سود تراکنش یا همان شارژ دریافت می‌نمایند.

در حقیقت این دو شرکت معروف خود را به عنوان شرکت‌های مالی در دنیا معرفی نمی‌کنند، بلکه ویزاکارت خود را یک شرکت تکنولوژی پرداخت و مستر کارت خود را یک شرکت فناوری در زمینه صنعت پرداخت‌های بین‌المللی به شمار می‌آورد.

در حالی که عموما محدودیت‌های اعتباری، نرخ بهره، طرح‌های پاداش و مزایا توسط موسسات مالی و بانک‌های صارکننده کارت‌های بانکی مشخص و مدیریت می‌شود، کماکان دو برند برتر مالی و بانکی ویزاکارت و مسترکارت در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر هستند.

از این رو کارت‌های بانکی بین‌المللی ویزاکارت و مستر کارت از مزایایی نظیر بیمه سفر، امکان اجاره ماشین، حفاظت از خرید، شناسایی دزدی و جلوگیری از جعل برخوردار هستند. در عین حال، برخی از انواع این کارت‌ها نظیر بیزینس و تجاری به مشتریان خود امتیازها و مزایای بیشتری نظیر تخفیف‌های هتل، پرواز، پمپ بنزین و گاز را ارائه می‌دهند و به نسبت میزان تراکنش‌ها و کارکرد بالای بانکی، فرد می‌تواند هزینه‌‌های معمول سرویس و خدمات سالیانه بانکی را کاهش دهد.

در این بین شاید برخی از شهروندان ایرانی کمی با مبحث کردیت کارت، دبیت کارت و کارت‌های Prepaid بانکی ناآشنا باشند که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم.

ادامه  شرایط دریافت سود بانکی از زراعت بانک ترکیه

دریافت ویزاکارت و مستر کارت

معرفی کردیت‌کارت، دبیت‌کارت و کارت‌های PrePaid

عموم کارت‌های بانکی کردیت‌کارت، دبیت‌کارت و Prepaid در نگاه اول دارای مشخصات مشابهی هم‌چون شماره کارت ۱۶ رقمی، شماره‌ شناسایی، تاریخ انقضا و مواردی از این قبیل هستند، اما در باطن دارای تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر هستند.

کردیت‌کارت دارای مشابهی در ایران نبوده و از سیستم پیچیده‌تری به نسبت سایر کارت‌های بانکی برخوردار است، عموما دارنده کردیت‌کارت این اجازه را دارد تا از اعتبار بانکی خود استفاده نموده و برای خرید اقلام و یا دریافت وجه از عابر بانک، برای مدت زمان معینی از بانک پول قرض کند (در صورتی که اعتبار کردیت کارتش در وضعیت بدی نبوده و منفی نباشد) و سپس با سود بانکی آنرا به بانک پس دهد.

معمولا دارندگان کردیت‌کارت یا همان کارت اعتباری امکان استفاده از مزایایی نظیر دریافت تخفیف، امتیاز سفر و موارد دیگری را دارند که در دسترس دارندگان دبیت‌کارت و یا کارت‌های Prepaid نیست. از این رو چنانچه خوش حساب باشید و قروض و اقساط خود را سر وقت به بانک موردنظر پرداخت کنید، امتیاز دریافت کرده و می‌توانید با خرید و استفاده ماهانه از کردیت‌کارت و پرداخت قبوض خود از طریق کارت‌های پاداش، سود قابل توجهی بدست بیاورید.

کردیت‌کارت‌ها از بیمه و امکان اجاره خودرو و امکان مرجوعی و ضمانت جداگانه‌ای برای اجناس خریداری‌شده برخوردار هستند و می‌توانند در صورت اتمام گارانتی و یا خرابی برخی از کالاها، پوشش مضاعفی از گارانتی را به مشتری ارائه دهند. عموما دسترسی به انواع وام‌های بانکی از طریق کردیت‌کارت به نسبت دبیت‌کارت سریع‌تر و آسان‌تر است و از خدمات گارانتی و امنیت بالاتری برخوردار است. ولی در عین حال از هزینه خدمات سرویس بانکی سالانه بیشتری در مقایسه با سایر کارت‌های بانکی بین‌المللی برخوردار هستند.

چنانچه بدون حساب و کتاب و مدیریت صحیح، بیش از توان مالی خود از اعتبار و کردیت بانکی استفاده کنید و نتوانید سر موعد نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید، مشمول پرداخت جریمه شده و هم‌چون چک بی‌محل در دردسر می‌افتید.

کردیت کارت ویزاکارت و مستر کارت

دبیت‌کارت بانکی و کارت‌های Prepaid

این نوع از کارت بانکی چیزی است که در ایران متداول بوده و با خرید از طریق آن، مقدار مبلغ مستقیما از موجودی بانکی دارنده حساب کسر شده و اعتباری مضاعف به صاحب حساب داده نمی‌شود. در حالت کلی آن دسته از افرادی که در هزینه‌های ماهانه خود صرفه‌جویی کرده و سبک زندگی اقتصادی دارند، به دلیل کم‌هزینه بودن خدمات بانکی و نبود ریسک مقروض شدن به بانک، این نوع از کارت بانکی را برای تراکنش‌های خود انتخاب می‌کنند.

از جنبه‌ای دیگر، کردیت‌کارت‌ها علاوه بر برخورداری از مزایای متنوع و جذاب بانکی شامل مواردی نظیر هزینه سالانه، هزینه دیرکرد پرداخت، هزینه‌های استفاده بیش از حد مجاز Over-limit ، بهره‌ ماهانه و موارد این چنینی می‌شوند که برای بسیاری از افراد ناخوشایند خواهد بود.

می‌توان اینطور گفت که به طور معمول دارندگان دبیت‌کارت مراقبت بیشتری نسبت به تراکنش‌های بانکی خود دارند و به دلیل عدم مواجه با وسوسه استفاده از اعتبار مضاعف بانکی، با چالش‌های بعدی پرداخت بدهی به موقع به بانک و به هم ریختن دخل و خرج خود در آخر ماه روبرو نخواهند شد.

در این بین کارت‌های Prepaid دارای سقف موجودی بوده و کارت‌های بانکی محدود هستند و هم‌چون کارت‌های هدیه یا همان گیفت کارت، تمامی امکانات معمول بانکی نظیر کارت به کارت و یا دریافت وجه از هر عابر بانکی را ندارند. در واقع کارت‌های Prepaid یا همان از پیش پرداخت شده اغلب برای خرید اینترنتی و استفاده مقطعی کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه  آب و هوای کانادا چگونه است؟ | گرمترین شهرهای کانادا کدامند؟

دبیت کارت ویزاکارت و مستر کارت

حساب بانکی بین‌المللی و مستر کارت فیزیکی و به نام برای ایرانیان

پس از توضیحات اولیه ارائه شده در بالا، نوبت به حل مشکل مهم و دیرینه شهروندان ایرانی برای سفرهای خارجی و بسیاری از فعالیت‌های بین‌المللی یعنی افتتاح حساب بین‌المللی و صدور ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی و به نام می‌رسد.

در حال حاضر با توجه به روابط دیپلماتیک و شرایط فعلی کشور، یکی از بهترین روش‌ها برای نیل به ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی، به نام و قانونی در ایران، استفاده از خدمات بانک معتبر و خوش‌نام زراعت‌بانک ترکیه است.

خوشبختانه برخلاف بسیاری از کشورها و بانک‌های کشورهای همسایه، زراعت‌بانک ترکیه خدمات متفاوتی را برای شهروندان ایرانی و غیرمقیم در ترکیه در نظر گرفته که به واسطه آن می‌توانید از حساب بانکی بین‌المللی و دبیت‌کارت معتبر مسترکارت و ویزاکارت بهره‌مند شوید.

در حالت کلی مزایای این نوع از حساب بانکی و دبیت‌کارت فیزیکی مستر کارت و ویزاکارت شامل موارد زیر می‌شود:

 • اعتبار ۳ تا ۵ ساله کارت بانکی
 • امکان تمدید کارت بانکی بین‌المللی
 • امکان خرید حضوری از دستگاه‌های پوز فروشگاه‌های مختلف دنیا
 • امکان دریافت وجه نقدی ارزی از بیش از ۹۰ درصد عابربانک‌های سراسر دنیا
 • قابلیت بازپرداخت پول خرید جنس یا همان ریفاند تا ۲ ماه پس از پرداخت مبلغ
 • دسترسی به خدمات متنوع اینترنت‌بانک، موبایل بانک و ریزگزارشات حساب
 • امنیت بالای کارت بانکی و امکان بلوک و غیرفعال‌سازی کارت به صورت شخصی
 • نبود محدودیت سقف موجودی حساب بانکی
 • امکان انتقال وجه بین بانکی و اینترنتی
 • کارمزد و بهره پایین بانکی
 • امکان دریافت سود بانکی
 • امکان برداشت وجه نقدی و اینترنتی و واریز روزانه
 • امکان افتتاح حساب حقیقی و حقوقی و به نام شخص
 • امکان تعویض Billing Address

ویزاکارت و مستر کارت زراعت‌بانک ترکیه

روند افتتاح حساب بین‌المللی در زراعت‌بانک ترکیه

بنابر اطلاعات وب‌سایت زراعت‌بانک، شهروندان خارجی و خصوصا ایرانیان غیرمقیم در این کشور می‌توانند به شکل حقیقی و حقوقی در شعبات بانکداری زراعت‌بانک در سراسر ترکیه افتتاح حساب کنند، از این رو متقاضیان خارجی و غیربومی می‌توانند با در دست داشتن شرایط زیر نسبت به افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و دریافت ویزاکارت و مستر کارت به نام (دبیت‌کارت) اقدام کنند:

 • نخست باید یک آدرس معتبر در ترکیه را تحت عنوان Billing Address به بانک ارائه دهید.
 • سپس در روزها و ساعات اداری به اداره دارایی و مالیات ترکیه رفته و از طریق پاسپورت خود برای شماره مالیاتی مخصوص افراد خارجی و غیرمقیم درخواست دهید.
 • چنانچه قصد استفاده از خدمات موبایل‌بانک و سایر خدمات موبایلی زراعت‌بانک را داشته باشید، می‌توانید نسبت به خرید یک سیم‌کارت موبایل در ترکیه و فعال‌سازی آن اقدام کنید.
 • سپس این امکان را دارید تا با در دست داشتن موارد ذکر‌شده به یکی از شعب زراعت‌بانک مراجعه کرده و برای افتتاح حساب بین‌المللی درخواست دهید.
 • به استثنای مراحل اولیه که حضور فرد متقاضی در بانک مربوطه الزامی است، پس از افتتاح حساب و صدور ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی و به نام، نیاز به اقامت و حضور فیزیکی صاحب حساب در ترکیه نیست.
ادامه  راهنمای کامل دریافت انواع ویزای استرالیا و مدارک لازم

افتتاح حساب ویزاکارت و مستر کارت برای ایرانیان

مزایای افتتاح حساب بین‌المللی در زراعت‌بانک ترکیه

برخورداری از یک حساب بانکی بین‌المللی معتبر و امکان استفاده از ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی و به نام دارای مزایای متعددی برای شهروندان ایرانی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 • امکان افتتاح حساب بین‌المللی ارزی (دلار، یورو و لیر)
 • امکان دریافت سود سالانه
 • توانایی مدیریت حساب و دسترسی به پنل اینترنت‌بانک از راه‌دور
 • برخورداری از ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی و به نام شخص
 • اعتبار ۳ساله مستر کارت و ویزاکارت و قابل تمدید
 • امکان انتقال وجه از طریق صرافی و سیستم سوئیفت
 • امکان خرید حضوری از دستگاه‌های پوز در سراسر دنیا
 • امکان دریافت وجه نقد ارزی از دستگاه‌های ATM بین‌المللی
 • امنیت بالای کارت و حساب بانکی و امکان پیگیری تراکنش‌ها
 • توانایی بلوکه کردن کارت از راه دور در صورت دزدی
 • امکان رنت خودرو با ویزاکارت و مستر کارت زراعت‌بانک
 • امکان انجام نهایی‌سازی خرید اینترنتی از وب‌سایت‌های معتبر دنیا
 • امکان پرداخت شهریه دانشگاه‌های بین‌المللی، آبونماه و اشتراک وب‌سایت‌های مختلف
 • امکان استفاده از ویزاکارت و مستر کارت در معاملات تجاری و ملکی
 • کارمزد و بهره بانکی سالانه بسیار پایین
 • نبود محدودیت‌هایی نظیر سقف برداشت، سقف موجودی، محدودیت انتقال و شارژ مجدد کارت

بنابر اطلاعات ارائه‌شده در وب‌سایت زراعت‌بانک، حداقل مبلغ موردنیاز برای افتتاح حساب بین‌المللی برای شهروندان ایرانی غیرمقیم در ترکیه ۲۰۰۰ دلار بوده و برای حساب‌های بانکی با مبالغ بالای ۱۰۰ هزار لیر بین ۱۳ تا ۱۵ درصد سود سالیانه تعلق خواهد گرفت.

اما در صورتی که باقیمانده حساب شما در هر سال کمتر از عدد تعیین‌شده بانک مربوطه باشد، دیگر سودی به شما تعلق نگرفته و باید بابت سرویس و خدمات نگهداری بانکی زراعت‌بانک، مبلغی را به این بانک پرداخت نمایید. البته لازم به ذکر است که به حساب‌های بانکی دلار و یورو سود سپرده کمی معادل ۳ درصد تعلق خواهد گرفت.

عموما در صورتی که بخواهید خودتان به صورت شخصی برای افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و دریافت ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی و به نام در زراعت‌بانک ترکیه اقدام کنید، باید بلیط پرواز و هتل شهر موردنظر خود (استانبول یا آنکارا) را خریداری کرده و برای حداقل یک تا دو هفته کاری در ترکیه اقامت داشته باشید، این بدین خاطر است که صدور ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی و به نام شخص، تا این مدت زمان طول خواهد کشید.

البته چنانچه با قوانین دولتی ترکیه آشنا نبوده و از مهارت زبان ترکی استانبولی برخوردار نباشید، مطمئنا با مشکل عدم امکان ارتباط با پرسنل بانک و پیش نرفتن پروسه کاری افتتاح حساب بانکی روبرو خواهید شد.

از این رو بهتر است از طریق یک دوست و آشنا مقیم ترکیه این کار را انجام دهید و یا اینکه از خدمات آژانس‌هاش گردشگری معتبر ایرانی در این زمینه استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

بستن منو