سوالات متداول ویزای توریستی و مهاجرت به کانادا در روزهای کرونا

ویروس کشنده کرونا یا همان کوید-۱۹ چه تاثیراتی بر مقوله مهاجرت، پناهندگی، شهروندی و خدمات پاسپورت کانادا گذاشته است؟ اگر شما هم سوالات زیادی پیرامون ویزای توریستی و یا eTA کانادا در روزگار کرونا دارید. پیشنهاد می‌کنم این مطلب را دنبال کنید.

تا اطلاع بعدی، اغلب مردم حتی آنهایی که دارای ویزای توریستی معتبر کانادا و یا مجوز الکترونیکی eTA هستند، امکان سفر به کانادا را نخواهد داشت. در این میان برخی از افراد در صورتی که از محدودیت سفر به کانادا مستثنی باشند و دارای هدف و دلیلی ضروری باشند، امکان سفر هوایی به این کشور را خواهند داشت.

چه کسانی از محدودیت سفر هوایی به کانادا مستثنی هستند؟

بنابر قوانین به روز‌رسانی شده دولت کانادا، در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر اجازه ورود به کانادا را خواهید داشت:

 • شهروند کانادایی باشید
 • دارای اقامت دائم کانادا باشید
 • در طرح Canada’s Indian Act ثبت‌نام کرده باشید
 • جزو افراد تحت حفاظت دولت کانادا باشید
 • شهروند آمریکایی و یا شهروندی خارجی که به دلیلی حیاتی و موجه قصد سفر از آمریکا به کانادا را دارد و پیش از ورود به کانادا برای حداقل ۱۴ روز در قرنطینه آمریکا یا کانادا و یا هر دو بوده باشد
 • البته نیروی کاری که وظیفه جا به جایی مردم و مواد و مایحتاج اساسی را بر عهده دارند از قانون ۱۴ روز قرنطینه مستثنی هستند.

در این بین افراد زیر نیز در صورت داشتن هدف و دلیل حیاتی و اضطراری امکان سفر به کانادا را خواهند داشت:

 • نیروی کار موقت
 • برخی از دانشجویان بین‌المللی
 • برخی از افراد مورد تائید دارای اقامت دائم کانادا
 • اعضای درجه یک خانواده شهروندی کانادایی و یا دارای اقامت دائم
 • اعضای درجه یک خانواده به همراه مجوز کتبی از دولت کانادا برای پیوستن به شهروندی غیرکانادایی و یا دارای اقامت دائم در حال زندگی در این کشور
 • مسافران در حال گذر ( که باید برای تکمیل ارتباط هوایی ترانزیت و جا به جایی در فرودگاه کانادا حضور داشته باشند
 • نیروهای نظامی کانادا، نیروهای بازدیدکننده، سازمان دفاع ملی و اعضای خانواده درجه یک آنها
 • دیپلمات‌های معتبر و مورد تائید و اعضای اصلی خانواده آنها ( که شامل سازمان ناتو، افراد زیرمجموعه توافق‌نامه مقر سازمان ملل و سایر سازمان‌های واجد شرایط می‌شود)
 • خدمه هوایی و دریایی
 • شهروندی فرانسوی که در ۱۴ روز قبل از ورود به کانادا در سنت‌پیر و یا میکوئلون زندگی کرده است
 • افرادی که از نظر مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا برای سلامت عمومی تهدیدی جدی محسوب نشوند و خدماتی مهم و ضروری را در هنگام حضور خود در کانادا ارائه دهند
 • هر فردی که از نظر وزیر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی، امنیت عمومی، امور خارجه و آمادگی شرایط اضطراری حضورش در کانادا به نفع دولت وملت است
 • هر فردی که با دعوت وزیر بهداشت برای مشارکت و همیاری در مقوله ویروس کوید – ۱۹ قدم به کانادا می‌گذارد
 • هر فردی که هدف تحویل وسایل و ابزار پزشکی به کانادا را دارد
ادامه  ثبت نام آنلاین ویزای کانادا – راهنمای ثبت نام در سایت سفارت کانادا

اعضای اصلی و درجه یک خانواده شامل موارد زیر می‌شوند:

 • همسر و یا شریک زندگی عرفی و غیررسمی
 • فرزندان وابسته
 • فرزندان دارای وابستگی مالی و عاطفی یک فرزند وابسته
 • والدین و یا نامادری و ناپدری
 • قیم و سرپرست قانونی و یا معلم خصوصی خانوادگی

دانشجویان بین‌المللی ویزای کانادا کرونا

شرایط سفر اعضای اصلی خانواده شهروند و یا فرد دارای اقامت دائم کانادا

 • وضعیت سلامت شما توسط مقامات رسمی هواپیمایی چک شود و این موضوع تائید گردد که دارای هیچ گونه علائم ویروس کرونا از جمله سردرد،سرفه و یا تنگی نفس نیستید؛ از پروازهرکسی که دارای علائم بیماری باشد جلوگیری خواهد شد.
 • به هواپیمایی مورد نظر خود اطلاع دهید که بنابر قوانین وضع شده از محدودیت‌های سفر مستثنی هستید
 • این موضوع را نشان داده و اثبات کنید که برای دلیلی حیاتی و اضطراری قصد سفر به کانادا را دارید و بخاطر دلایل اختیاری و غیرضروری نظیر گردشگری و یا سرگرمی اقدام به این کار نکرده‌اید
 • اثبات کنید که یکی از اعضای درجه یک و اصلی شهروندی کانادایی و یا دارای اقامت دائم کانادا هستید
 • از ویزای توریستی و یا eTA و پاسپورتی معتبر برای پرواز به کانادا برخوردار باشید

شما برای اثبات این موضوع که از محدودیت‌های سفر به کانادا مستثنی هستید، نیازی به ارائه مجوز کتبی دولت کانادا نخواهید داشت.

در ادامه به سوالات متداول وضعیت فعلی توقف در رسیدگی به درخواست‌های ویزای توریستی و eTA کانادا پاسخ می‌دهیم( مگر اینکه جزو افراد مستثنی اشاره شده در بالا باشید) وبه سوالات مرتبط با نیاز به درخواست آنلاین ویزای تحصیلی و یا همان study permitو یا مجوز کار work permit از تاریخ ۹ آپریل ۲۰۲۰ پاسخ می‌دهیم.

آیا در زمان توقف در رسیدگی فعلی، با درخواست‌های ویزای توریستی کانادا موافقت کرده و آنها را مورد ارزیابی قرار می‌دهید؟

در بازه توقف در ارزیابی، به درخواست‌های ویزای توریستی کانادا مگر در موارد زیر رسیدگی نمی‌شود:

 • از محدودیت‌های سفر به کانادا مستثنی باشید
 • برای دلیلی حیاتی و اضطراری قصد سفر به کانادا داشته باشید

بر همین اساس چنانچه شامل استثنائات نمی‌شوید، تا اطلاع ثانوی برای ویزای توریستی کانادا درخواست ندهید. چنانچه شامل موارد استثنایی نشوید و با این حال به صورت آنلاین درخواست ویزا دهید، تا زمان پایان یافتن این وقفه درخواست شما مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت؛ اگرچه با پروسه درخواست و پرداخت هزینه ویزا موافقت خواهد شد.

ادامه  اطلاعیه اداره مهاجرت کانادا درباره ویروس کرونا ویژه چین، ایران و کره جنوبی

وب‌سایت دولتی Canada.ca در صورت تغییر شرایط و برگشتن به حالت عادی رسیدگی به درخواست‌های ویزا به روزرسانی شده و کاربران را از این موضوع مطلع خواهد کرد.

در صورتی که بنابر شرایط خود از محدودیت‌های سفر به کانادا مستثنی هستید، باید به هنگام درخواست از این مراحل پیروی کنید.

ویزای کانادا توریستی کرونا ویروس

آیا در زمان توقف در رسیدگی فعلی، با درخواست‌های مجوز الکترونیکی سفر eTA موافقت کرده و آنها را مورد ارزیابی قرار می‌دهید؟

چنانچه از محدودیت‌های سفر به کانادا مستثنی هستید، باید طبق مراحل اعلام شده به هنگام درخواست عمل کنید.

اما در صورتی که از محدودیت‌های اعمال شده مستثنی نبوده و با اینکه قادر به پرواز به کانادا نیستید باز هم برای مجوز eTA درخواست ‌دهید، ممکن است یکی از دو مورد زیر برای شما اتفاق بیافتد:

 1. به طور خودکار برای شما مجوز سفر eTA صادر می‌شود، اما قادر به سفر به کانادا نخواهید بود. نباید تا زمان برداشته شدن محدودیت‌ها برای سفر به کانادا تلاش بیهوده کنید.
 2. با درخواست شما به طور خودکار موافقت نمی‌شود (برای مثال، زمانی که ما اطلاعات بیشتری از شما برای تصمیم‌گیری مطالبه می‌کنیم). چنانچه این اتفاق بیافتد، ما به درخواست شما در این بازه زمانی رسیدگی نخواهیم کرد و زمانی که شرایط پیگیری ویزای کانادا دوباره به حالت عادی برگردد، ایمیلی برای انجام مراحل بعدی برای شما ارسال خواهد شد.

من قبل از توقف در رسیدگی برای ویزای کانادا درخواست داده‌ام. آیا لازم است تا بعد از این وقفه دوباره درخواست جدیدی بدهم؟

خیر. پروسه ویزای شما بعد از اتمام وقفه ارزیابی خواهد شد.

من پیش از شروع وقفه ارزیابی برای مجوز eTA و بازدید از کانادا درخواست داده‌ام. آیا باید پس از اتمام این وقفه دوباره درخواست دهم؟

خیر، اما چنانچه با درخواست شما به طور خودکار موافقت نشود(برای مثال، اگر از شما اطلاعات بیشتری برای تصمیم‌گیری درخواست شود)، به درخواست شما در بازه وقفه ارزیابی رسیدگی نخواهد شد.

از این رو زمانی که بازه وقفه ارزیابی به اتمام برسد، ایمیلی با توضیح مراحل بعدی برای شما ارسال خواهد شد و پروسه نرمال رسیدگی پرونده‌ها ادامه می‌یابد.

آیا با وضعیت فعلی، کماکان از دانشجویان بین‌المللی، نیروی کار خارجی و متقاضیانی که قصد زندگی و اقامت دائم در کانادا دارند د‌رخواست‌های جدید دریافت می‌کنید؟

بله،در حال حاضر با درخواست این دسته از متقاضیان موافقت می‌گردد. اگرچه، در صورتی که برای مجوز تحصیل و یا مجوز کار از خارج از کانادا درخواست می‌دهید، باید تنها به صورت آنلاین این کار را انجام دهید.

ادامه  آزمایش مدیکال و معاینات پزشکی کانادا در سال 2020

با توجه به اختلالات به وجود آمده در ارائه خدمات، شما ممکن است برای تکمیل همه مراحل پروسه درخواست ویزا از جمله ارائه اثرانگشت و عکس بیومتریک با مشکل روبرو شوید.

از این رو اقدامات ویژه‌ای از جمله ارائه زمان بیشتر برای تکمیل مراحل ایجاد شده است.

اطلاع از میزان و نحوه تاثیرات ویروس کوید ۱۹ بر روی خدمات ویزا و مهاجرت سازمان IRCC

زمانی که درخواست شما مورد ارزیابی قرار گرفته و با آن موافقت ‌شود، می‌توانید از موارد مستثنی محدودیت‌های سفر که در بالا به آن اشاره شد باخبر شوید و در صورت واجدشرایط بودن به کانادا سفر کنید.

لازم به ذکر است که نیروی کار خارجی و برخی از دانشجویان بین‌المللی از محدودیت‌های اعمال شده سفر به کانادا مستثنی هستند. چنانچه برای اقامت دائم کانادا درخواست داده‌اید، از دستورالعمل این برنامه مهاجرتی قابل اجرا پیروی کنید.

آیا به درخواست‌های قبلی ویزای تحصیلی( مجوز تحصیل)، مجوز کار و اقامت دائمی که پیش از شروع بازه وقفه ارزیابی ارسال شده رسیدگی خواهید کرد؟

بله، ما بدون در نظر گرفتن اینکه درخواست مورد نظر چگونه ارسال شده، به درخواست‌های قبلی ویزای تحصیلی، مجوز کار و اقامت دائم تا حد ممکن رسیدگی خواهیم کرد.

با توجه به اختلالات به وجود آمده در ارائه خدمات ویزا، ممکن است برای تکمیل مراحل و پروسه درخواست از جمله انگشت‌نگاری بیومتریک با مشکل مواجه شوید. باید به این نکته توجه داشته باشید که نیروی کار خارجی، برخی از دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان اقامت دائم از قوانین محدودیت سفر به کانادا مستثنی هستند.

من در حال حاضر به عنوان یک توریست، دانشجو و یا نیروی کار در کانادا هستم و می‌خواهم برای تمدید، بازیابی و یا دریافت مجوز جدید درخواست دهم. تغییرات فعلی در ارائه خدمات چه تاثیری در روند کار من خواهد داشت؟

شما شامل این تغییرات خدمات نمی‌شوید و می‌توانید در هر زمان برای تمدید، بازیابی و مجوز جدید درخواست دهید.

در صورتی که از خارج از کانادا درخواست می‌دهید، می‌توانید از تغییرات موقتی پروسه درخواست برای موارد زیر مطلع گردید:

 • انواع ویزای گردشگری
 • مجوز الکترونیکی eTA
 • مجوز تحصیل
 • مجوز کار

پاسخی بگذارید

بستن منو

medyum php shell, shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri